Náš TEAM

Seznamte se s naším TEAMEM.

LEHKÝ Roman
závodník

Kapitánem týmu je zkušený Roman Lehký (22), v týmu je od jeho založení. Všestranný cyklista, který má rozhodně na víc, než zatím ukázal. Zřejmě potřebuje jen jeden pořádný úspěch a pak se budou soupeři hodně divit. Předpoklady rozhodně má, jeho tréninkový přístup je vzorem pro mladší týmové kolegy. Takže Roman vlastně stojí před svou rozhodující sezónou, buď anebo.

PETRUŠ Jiří
závodník

Druhým nejzkušenějším cyklistou pardubického týmu je Jirka Petruš (22). Hodně chytrý mladík dokáže svou inteligenci přetavit v inteligenci závodnickou, a to hned tak každý neumí. Jirka je všestranný cyklista čekající na svou velkou příležitost. Ostatně v jeho rodině se už profesionální cyklista vyskytl a Jirka by rád šel v jeho šlépějích a tu šanci má právě v klubu Topforex-Lapierre.

PALIČKA Hynek
závodník

Hynek Palička (19) vyhrál před dvěma roky senzačně juniorský šampionát ve Žiaru nad Hronom a rázem byl předurčen k úspěchům i v kategorii „Espoirs“, tedy U23. Ty se ale nedostavily, především kvůli dlouhodobé nemoci. Jeho fyzické předpoklady jsou ovšem obrovské, tah má neuvěřitelný, a tak se všichni těšíme na jeho sezónu 2019.

KLABOUCH Petr
závodník

Rovněž Petr Klabouch (19) bude v týmu závodit už druhou sezónu. Kdysi skvělý junior utrpěl bohužel různá zranění, a tak se zatím v závodech nedokázal úplně prosadit. Technicky perfektně vybavený cyklista má dobré základy z dráhové cyklistiky, jeho nasazení a pečlivost v tréninku jsou příkladné a je při tréninku hnacím motorem celého týmu.

 

 

 

ČAPEK Tomáš
závodník

Už čtvrtý z cyklistické dynastie rodiny Čapků, tedy Tomáš III. (20), má rozhodně všechny předpoklady: Vrozená závodnická inteligence, výborná technika, dostatek talentu – to vše dokázal už dříve, třeba na nejprestižnějších šampionátech na dráze. Vloni byl hodně zraněný a po skvělém začátku sezóny se už nenašel…Ono vstoupit do rozjetého vlaku není vůbec jednoduché. Zda z něho bude „český Cavendish“ a největší soupeř Aloise Kaňkovského v dojezdech, bude záležet pouze na něm.

ANDRLE David
závodník

Není vůbec jednoduché být synem úspěšného – slavného otce – a ještě ve stejném sportovním odvětví. Pak ho totiž každý s tatínkem srovnává, a to je i případ Davida Andrleho (18), tedy syna Reného Andrleho – ex-profesionála španělského týmu ONCE. Takže David to nemá vůbec jednoduché a na tuto „horskou blechu“ se všichni dívají úspěchy tatínka, a hlavně ho s ním srovnávají.

BŘEZINA Jonáš
závodník

Jonáš Březina (20) je v týmu sice papírově outsiderem, ale s touto rolí se dle dosavadní přípravy rozhodně nehodlá smířit, ba naopak.

KUBA Karel
závodník

Z Příbrami od trenérské legendy Pavla Vršeckého přišel Karel Kuba (19). A když se Vrda za někoho zaručí, tak je možno na to vzít „jed“. A „Kubajz“ během dosavadní přípravy všechny předpoklady a prognózy splňuje.

 

 

 

KOHOUT Martin
závodník

Z líhně pražské mládežnické cyklistiky, z Kovo Praha, přestoupil Martin Kohout (20). Ten se zatím jeví jako všestranný cyklista a pro tým bude určitě prospěšný, možná i třeba jen v roli domestika. Ale i ti dostávají během sezóny svou šanci.

ŘEPA Vojtěch
závodník

Z Vysočiny přišel do Pardubic teprve 3 roky na kole závodící Vojtěch Řepa (18), dříve hokejista. Svou cílevědomostí se vloni stal – ačkoliv do závodu samotného odstartoval jako domestik – druhým nejlepším Čechem na hodně těžkém okruhu Mistrovství světa v okolí rakouského Innsbrucku, čímž jen potvrdil svou stoupající výkonnost z průběhu sezóny. A Vojta se neustále zlepšuje, to ostatně prokázaly i prosincové kondiční (speciální) testy v Brně.

BLAŠKO Matěj
závodník

Loňským nejlepším cyklistou ve své kategorii je aktuální mistr Slovenska v silničním závodě jednotlivců s hromadným startem Matěj Blaško (18). Ostatně toho znám o trochu déle než ty ostatní jezdce Pro Cycling Teamu. Na mě působí typem velmi ctižádostivého člověka, který je schopen udělat pro cyklistiku opravdu všechno. Aspoň tak se jeví po prvních měsících přípravy v České republice.

FOLTÁN Adam
závodník

Možná ještě nikdy nemělo Slovensko – tedy samozřejmě po Peteru Saganovi – takový cyklistický talent, jakým je stejně starý jako jeho krajan Blaško, Adam Foltán – úřadující mistr Slovenska v časovce jednotlivců. Jeho výsledky při testech – myšleno třeba v ukazatelích watty na kilogram váhy – jsou už dnes (ačkoliv je teprve přípravné období a on byl zatím pouze v juniorské kategorii) na úrovni cyklistů z World Tour.

REALIZAČNÍ TEAM

KIJEVSKÝ Radim
CEO

  

PADRNOS Pavel
Sportovní ředitel

Sports director

ANDRLE René
Sportovní ředitel

Sports director

KALTOFEN Petr
Sportovní ředitel

Sports director

MIKŠÍK Jiří
Trenér a sportovní ředitel

Coach and sports director

ŘEHOŘ Aleš
Sportovní diagnostika

Sports diagnostics

HŮLKOVÁ Petra
Koordinátorka

Coordinator

MAUROVÁ Radka
Média

Media

DANAČÍK Tomáš
Pomocné média

Auxiliary media

KŘÍŽ Vladimír
Hlavní mechanik

Chief mechanic

ANDRÝSEK Jan
Druhý mechanik

Second mechanic

RAK Tomáš
Hlavní Masér

Main Masseur

DUŠEK Jiří
Pomocný masér

Assistant masseur

KALINA Vladimír
Technický koordinátor - řidič

Technical Coordinator – Driver