Náš TEAM

Seznamte se s naším TEAMEM.

KOHOUT Martin
Závodník

Z líhně pražské mládežnické cyklistiky, z Kovo Praha, přestoupil loňský rok Martin Kohout. Ten se v týmu rychle zabydlel a jako všestranný cyklista odvádí pro tým ohromné množství práce, zatím spíše v roli domestika, ale i ti dostávají během sezóny svou šanci. Martin se jí několikrát dokázal chopit.

PETRUŠ Jiří
závodník

Kapitánem týmu je nejstarší a nejzkušenější závodník Jirka Petruš. Hodně chytrý mladík dokáže svou inteligenci přetavit v inteligenci závodnickou, a to hned tak každý neumí. Jirka je všestranný cyklista čekající na svou velkou příležitost. V minulé sezoně dokázal, že vítězit umí, když ovládl závod rakouského i českého poháru. Bohužel ho ke konci sezony postihlo zranění, které mu zabránilo bojovat o nejvyšší příčky v rámci českého poháru. 

HETFLEIŠ Petr
závodník

Z juniorského celku Cyklo Mapei Kaňkovský přichází do týmu na doporučení samotného Jiřího Kaňkovkého mladík Petr Hetfleiš. Tento nadějný junior bude mít první rok za úkol rozkoukat se v mužské kategorii, ale již po pár týdnech mohu říci, že nemám obavy, že by to nezvládl. Na první dojem tichý mladík, který však nezkazí žádnou legraci, zapadl ihned do týmu a v přípravném období je jeho výkonnost na velmi dobré úrovni. 

KLABOUCH Petr
závodník

 Petr Klabouch bude v týmu závodit už třetí sezónu. Kdysi skvělý junior utrpěl bohužel různá zranění a tak své předpoklady dokázal prodat až v loňské sezoně a rozhodně se bylo na co dívat. Druhé místo z rakouského poháru a celkově druhé místo v rámci českého poháru U23 ho automaticky posunuli mezi lídry týmu. Technicky perfektně vybavený cyklista má dobré základy z dráhové cyklistiky, jeho nasazení a pečlivost v tréninku jsou příkladné a je při tréninku hnacím motorem celého týmu.

 


 

ČAPEK Tomáš
závodník

Už čtvrtý z cyklistické dynastie rodiny Čapků, tedy Tomáš III. (20), má rozhodně všechny předpoklady: Vrozená závodnická inteligence, výborná technika, dostatek talentu – to vše dokázal už dříve, třeba na nejprestižnějších šampionátech na dráze. Vloni byl hodně zraněný a po skvělém začátku sezóny se už nenašel…Ono vstoupit do rozjetého vlaku není vůbec jednoduché. Zda z něho bude „český Cavendish“ a největší soupeř Aloise Kaňkovského v dojezdech, bude záležet pouze na něm.

HONSA František
závodník

František Honsa přichází do týmu ze Sparty Praha, kde strávil jeden rok a bojoval o pozici nejlepšího nováčka. Bronzový medailista z mistrovství republiky v silničním závodě jednotlivců U23 se blýskl výbornými výsledky při etapovém závodě v Číně. Tento sympatický vrchař by měl dostávat prostor především v horských dojezdech a etapových závodech.

HABERMANN Richard
závodník

Richard Habermann, odchovanec pražského KOVA přichází do týmu jako jeden ze závodníků na hromadné dojezdy. Richard hrával dříve hokej, ale na kolo se adaptoval velmi rychle, což dokázal v minulé sezoně, kdy vyhrál několik závodů. Nyní se však posouvá na kontinentální úroveň a pevně věřím, že i s těžšími závody se dokáže popasovat se ctí, když by mu měli sedět především rovinaté závody s hromadnou koncovkou a kritéria.

ŤOUPALÍK Jakub
závodník

V zimním období stále ještě cyklokrosař Jakub Ťoupalík přesedlá však již od jara na silniční kolo a po odpočinku se již naplno připojí k týmu, kdy tento juniorský mistr republiky v časovce jednotlivců, začne ochutnávat jak chutná mužská cyklistika na kontinentální úrovni. Mladší z bratrské dvojice Ťoupalíků Jakub, tak bude stejně jako jeho starší bratr Adam, absolvovat závodní program v kategorii kontinentálních týmů. Velmi talentovaný mladík s ohromnou vůlí v tréninku zvládne přechod z juniorské kategorie na výbornou, jak nám to již dokazuje v cyklokrosových závodech.

 


 

GAJDULA Marek
závodník

Ze slovenské akademie Petra Sagana k nám do týmu na poslední chvíli přichází Marek Gajdula, vynikající slovenský junior, který sbíral cenná umístění již prvním rokem v juniorské kategorii, byl v minulé sezoně limitován zraněním dlouhodobějšího charakteru. Nyní je však již v plné kondici a stoprocentně připraven všem ukázat, že závodit nezapomněl. Během soustředěních a pří zátěžových testech je vidět, že výkonost, vůle a píle mu rozhodně nechybí.

ŘEPA Vojtěch
závodník

Z brněnského Favoritu přišel do Pardubic před rokem teprve 3 roky na kole závodící Vojtěch Řepa, dříve hokejista. Svou cílevědomostí se vloni stal i přes svůj mladý věk tahounem týmu. Díky vítezství v českém poháru U23 jej tým řadí mezi své lídry a především závodníka s obrovským potenciálem. Vojta svými výsledky a výkony mě stále nepřestává překvapovat a věřím, že v následující sezoně se máme na co těšit, našlápnut má více něž skvěle.

BLAŠKO Matěj
závodník

Předloňským nejlepším cyklistou ve své kategorii byl Matěj Blaško. Matěj působí typem velmi ctižádostivého člověka, který je schopen udělat pro cyklistiku opravdu všechno. V loňské sezoně dokázal získat bronzovou medaili na mistrovství Slovenské republiky v závodě s hromadným startem kategorie U23, následně pak Matěj dával cyklistice téměř vše a to ho paradoxně poslalo výkonnostně níže. Nyní už je však zase zpět s chutí v sedle a odhodlám tvrdě pracovat po celou následující sezonu.

FOLTÁN Adam
závodník

Druhý ze slovenských sousedů, kteří působili v týmu v minulé sezoně Adam Foltán vstupoval do sezona s velkými očekáváními. Adam se dokázal nominovat na mistrovství světa i Evropy, avšak poznal, že přesun mezi juniorskou a mužskou cyklistikou je veliký. Nyní během přípravných kempů se Adam jeví odhodlaně všem dokázat, že výsledky z juniorských kategorií dokáže zopakovat, veškeré testy a jeho přístup tomu napovídají.

 

ROZVOJOVÝ NÁRODNÍ TÝM

development national team

 

BOUČEK Jakub
závodník

Jakub Bouček je se postaral o nejlepší český výsledek na mistrovství světa v silniční cyklistice v roce 2019, když se dokázal probojovat do TOP 10. Jeden z nejlepších juniorů uplynulé sezony by měl postupně navázat na své výsledky z juniorské kategorie a být výraznou osobností v kategorii U23 již prvním rokem. Tento vrchař – klasikář disponuje velmi dobrými rychlostními předpoklady a věřím že o něm ještě mnohé uslyšíme.

 

REALIZAČNÍ TEAM

KIJEVSKÝ Radim
CEO

  

PADRNOS Pavel
Sportovní ředitel

Sports director

KALTOFEN Petr
Sportovní ředitel

Sports director

ŘEHOŘ Aleš
Sportovní diagnostika

Sports diagnostics

ANDRLE René
Konzultant

Consultant

HŮLKOVÁ Petra
Koordinátorka

Coordinator

MAUROVÁ Radka
Média

Media

DANAČÍK Tomáš
Pomocné média

Auxiliary media

CLEMENTIS Michal
Hlavní mechanik

Chief mechanic

KŘÍŽ Vladimír
Mechanik

Mechanic

DUŠEK Jiří
Hlavní masér

Main masseur

MARTINEC Jiří
Pomocný masér

Assistant masseur

KALINA Vladimír
Technický koordinátor - řidič

Technical Coordinator – Driver